    Diodes Incorporated FH2500071
    Part No.:
    FH2500071
    Description:
    CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
    Frequency:
    25 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    1. How to order FH2500071 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FH2500071 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FH2500071?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FH2500071.
    Image FH2500071
    Part Number FH2500071
    Type MHz Crystal
    Frequency 25 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm
    Load Capacitance 18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)