    Diodes Incorporated FH2500001
    Part No.:
    FH2500001
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFH2500001.pdf
    Description:
    CRYSTAL SURFACE MOUNT
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Series:
    SaRonix-eCera™ FH
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    Frequency Stability:
    Frequency Tolerance:
    Load Capacitance:
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    1. How to order FH2500001 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FH2500001 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FH2500001?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FH2500001.
    Image FH2500001
    Part Number FH2500001
    Manufacturer Diodes Incorporated
    Series SaRonix-eCera™ FH
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency -
    Frequency Stability -
    Frequency Tolerance -
    Load Capacitance -
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)