    Diodes Incorporated AZ23C51-7
    Part No.:
    AZ23C51-7
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Category:
    Zener Diode Arrays
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedAZ23C51-7.pdf
    Description:
    DIODE ZENER ARRAY 51V SOT23-3
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Cut Tape (CT)
    Product Status:
    Active
    Configuration:
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    Tolerance:
    Power - Max:
    Impedance (Max) (Zzt):
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Supplier Device Package:
    1. How to order AZ23C51-7 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the AZ23C51-7 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AZ23C51-7?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AZ23C51-7.
    Image AZ23C51-7-F AZ23C51-7 AZ23C51-7-G
    Part Number AZ23C51-7-F AZ23C51-7 AZ23C51-7-G
    Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated
    Series - * *
    Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 - -
    Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Obsolete
    Configuration 1 Pair Common Anode - -
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V - -
    Tolerance ±5% - -
    Power - Max 300 mW - -
    Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms - -
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C - -