    Delta Electronics 10GKNG3E
    Part No.:
    10GKNG3E
    Manufacturer:
    Delta Electronics
    Category:
    Power Entry Modules (PEM)
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited10GKNG3E.pdf
    Description:
    PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
    Manufacturer:
    Delta Electronics
    Series:
    GKN
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Connector Style:
    IEC 320-C14
    Connector Type:
    Receptacle, Male Blades
    Current Rating - Appliance Inlet:
    10A
    Voltage Rating - Appliance Inlet:
    115/250VAC
    Number of Positions:
    3
    Filter Type:
    Filtered (EMI, RFI) - Commercial
    Current Rating - Filter:
    10A
    Switch Features:
    Current Rating - Circuit Breaker:
    Accomodates a Fuse:
    No
    Mounting Type:
    Panel Mount, Snap-In
    Termination:
    Quick Connect
    Features:
    Fuse Holder, Drawer:
    Panel Cutout Dimensions:
    Rectangular - 28.45mm x 21.90mm
    Panel Thickness:
    0.031" ~ 0.063" (0.79mm ~ 1.60mm)
    Material Flammability Rating:
    Ingress Protection:
    1. How to order 10GKNG3E on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 10GKNG3E price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 10GKNG3E?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 10GKNG3E.
    7.How to contact us to get technical supports, such as 10GKNG3E pin diagram, 10GKNG3E datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 10GKNG3E
    Part Number 10GKNG3E
    Manufacturer Delta Electronics
    Series GKN
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Connector Style IEC 320-C14
    Connector Type Receptacle, Male Blades
    Current Rating - Appliance Inlet 10A
    Voltage Rating - Appliance Inlet 115/250VAC
    Number of Positions 3
    Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial
    Current Rating - Filter 10A
    Switch Features -
    Accomodates a Fuse No
    Mounting Type Panel Mount, Snap-In
    Termination Quick Connect
    Features -
    Fuse Holder, Drawer -
    Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.45mm x 21.90mm
    Panel Thickness 0.031" ~ 0.063" (0.79mm ~ 1.60mm)