    CTS-Frequency Controls 445I23S24M00000
    Part No.:
    445I23S24M00000
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Crystals
    Package:
    2-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited445I23S24M00000.pdf
    Description:
    CRYSTAL 24.0000MHZ SERIES SMD
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    445
    Package/Case:
    2-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    24 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    Series
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.053" (1.35mm)
    1. How to order 445I23S24M00000 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 445I23S24M00000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 445I23S24M00000?
    Image 445I23S24M00000
    Part Number 445I23S24M00000
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 445
    Package/Case 2-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 24 MHz
    Frequency Stability ±30ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm
    Load Capacitance Series
    ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)