    CTS-Frequency Controls 435F100Y5GET
    Part No.:
    435F100Y5GET
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Crystals
    Package:
    2-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited435F100Y5GET.pdf
    Description:
    5.0MM X 3.2MM 2-PAD SURFACE MOUN
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    435
    Package/Case:
    2-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    10 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±25ppm
    Load Capacitance:
    20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order 435F100Y5GET on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 435F100Y5GET price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 435F100Y5GET?
    Image 435F100Y5GET
    Part Number 435F100Y5GET
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 435
    Package/Case 2-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 10 MHz
    Frequency Stability ±50ppm
    Frequency Tolerance ±25ppm
    Load Capacitance 20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)