    CTS-Frequency Controls 402WF24015HKR
    Part No.:
    402WF24015HKR
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited402WF24015HKR.pdf
    Description:
    CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
    Shipping
    Inventory:102
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    402W
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    24 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    80 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    1. How to order 402WF24015HKR on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 402WF24015HKR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 402WF24015HKR?
    Image 402WF24015HKR
    Part Number 402WF24015HKR
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series 402W
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 24 MHz
    Frequency Stability ±50ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm
    Load Capacitance 8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)