    Cornell Dubilier Knowles MMP2P33K-F
    Part No.:
    MMP2P33K-F
    Manufacturer:
    Cornell Dubilier Knowles
    Category:
    Film Capacitors
    Package:
    Axial
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMMP2P33K-F.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC AXIAL
    Manufacturer:
    Cornell Dubilier Knowles
    Package/Case:
    Axial
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage Rating - AC:
    160V
    Voltage Rating - DC:
    250V
    Dielectric Material:
    Polyester, Metallized
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.413" W, 0.217" T x 0.906" L (10.50mm, 5.50mm x 23.00mm)
    Height - Seated (Max):
    Termination:
    PC Pins
    Lead Spacing:
    Applications:
    General Purpose
    Ratings:
    Features:
    Long Life
    1. How to order MMP2P33K-F on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the MMP2P33K-F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MMP2P33K-F?
    Image MMP2P33K-F
    Part Number MMP2P33K-F
    Manufacturer Cornell Dubilier Knowles
    Package/Case Axial
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage Rating - AC 160V
    Voltage Rating - DC 250V
    Dielectric Material Polyester, Metallized
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.413" W, 0.217" T x 0.906" L (10.50mm, 5.50mm x 23.00mm)