    Connor Winfield TL602-020.0M
    Part No.:
    TL602-020.0M
    Manufacturer:
    Connor Winfield
    Category:
    Oscillators
    Package:
    10-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedTL602-020.0M.pdf
    Description:
    XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ LVCMOS
    Shipping
    Inventory:244
    Manufacturer:
    Connor Winfield
    Series:
    TL602
    Package/Case:
    10-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    20 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVCMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±140ppb
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    6mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.094" (2.40mm)
    1. How to order TL602-020.0M on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TL602-020.0M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TL602-020.0M?
    Image TL602-024.576M TL602-020.0M
    Part Number TL602-024.576M TL602-020.0M
    Manufacturer Connor Winfield Connor Winfield
    Series TL602 TL602
    Package/Case 10-SMD, No Lead 10-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type TCXO TCXO
    Frequency 24.576 MHz 20 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVCMOS LVCMOS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±140ppb ±140ppb
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 6mA 6mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) 0.094" (2.40mm)