    Comchip Technology TV02W280B-G
    Part No.:
    TV02W280B-G
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    SOD-123
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedTV02W280B-G.pdf
    Description:
    TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD123
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Package/Case:
    SOD-123
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    Bidirectional Channels:
    1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    28V
    Voltage - Breakdown (Min):
    31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    45.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    4.41A
    Power - Peak Pulse:
    200W
    Power Line Protection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance @ Frequency:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order TV02W280B-G on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TV02W280B-G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TV02W280B-G?
    Image TV02W280B-G
    Part Number TV02W280B-G
    Manufacturer Comchip Technology
    Package/Case SOD-123
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type Zener
    Unidirectional Channels -
    Bidirectional Channels 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
    Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.41A
    Power - Peak Pulse 200W
    Power Line Protection No
    Applications General Purpose
    Capacitance @ Frequency -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)