    Comchip Technology CZRU52C3V3
    Part No.:
    CZRU52C3V3
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Category:
    Single Zener Diodes
    Package:
    2-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCZRU52C3V3.pdf
    Description:
    DIODE ZENER 3.3V 150MW SOD523F
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Series:
    Package/Case:
    2-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    3.3 V
    Tolerance:
    ±5%
    Power - Max:
    150 mW
    Impedance (Max) (Zzt):
    95 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    25 µA @ 1 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    900 mV @ 10 mA
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    0603/SOD-523F
    1. How to order CZRU52C3V3 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CZRU52C3V3 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CZRU52C3V3?
    Image CZRU52C3V3 CZRU52C3V3-HF
    Part Number CZRU52C3V3 CZRU52C3V3-HF
    Manufacturer Comchip Technology Comchip Technology
    Series - -
    Package/Case 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V 3.3 V
    Tolerance ±5% ±5%
    Power - Max 150 mW 150 mW
    Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms 95 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 1 V 25 µA @ 1 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C