    Comchip Technology BR35005W-G
    Part No.:
    BR35005W-G
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Category:
    Bridge Rectifiers
    Package:
    4-Square, BR-W
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBR35005W-G.pdf
    Description:
    BRIDGE RECT 1PHASE 50V 35A BR-W
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Series:
    Package/Case:
    4-Square, BR-W
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Diode Type:
    Single Phase
    Technology:
    Standard
    Voltage - Peak Reverse (Max):
    50 V
    Current - Average Rectified (Io):
    35 A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1.1 V @ 12.5 A
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    10 µA @ 50 V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    BR-W
    1. How to order BR35005W-G on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BR35005W-G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BR35005W-G?
    Image BR35005W-G
    Part Number BR35005W-G
    Manufacturer Comchip Technology
    Series -
    Package/Case 4-Square, BR-W
    Packaging Tray
    Product Status Obsolete
    Diode Type Single Phase
    Technology Standard
    Voltage - Peak Reverse (Max) 50 V
    Current - Average Rectified (Io) 35 A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 12.5 A
    Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 50 V
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)