    C&K AP2D200TWBE
    Part No.:
    AP2D200TWBE
    Manufacturer:
    C&K
    Category:
    Pushbutton Switches
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedAP2D200TWBE.pdf
    Description:
    SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V
    Manufacturer:
    C&K
    Series:
    AP
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount, Front
    Type:
    Standard
    Circuit:
    SPST-NO
    Switch Function:
    Off-Mom
    Current Rating (Amps):
    125mA (AC), 200mA (DC)
    Voltage Rating - AC:
    125 V
    Voltage Rating - DC:
    24 V
    Actuator Type:
    Round, Button, Domed
    Actuator Marking:
    No Marking
    Color - Actuator/Cap:
    Black
    Illumination Type, Color:
    Illumination Voltage (Nominal):
    Termination Style:
    Wire Leads
    Ingress Protection:
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
    Features:
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 13.80mm Dia
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    1. How to order AP2D200TWBE on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the AP2D200TWBE price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AP2D200TWBE?
    Image AP2D200TWBE
    Part Number AP2D200TWBE
    Manufacturer C&K
    Series AP
    Packaging Bag
    Product Status Active
    Mounting Type Panel Mount, Front
    Type Standard
    Circuit SPST-NO
    Switch Function Off-Mom
    Current Rating (Amps) 125mA (AC), 200mA (DC)
    Voltage Rating - AC 125 V
    Voltage Rating - DC 24 V
    Actuator Type Round, Button, Domed
    Actuator Marking No Marking
    Color - Actuator/Cap Black
    Illumination Type, Color -
    Termination Style Wire Leads
    Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
    Features -
    Panel Cutout Dimensions Circular - 13.80mm Dia
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C