    Chemi-Con TND07SV431KTBAAAA0
    Part No.:
    TND07SV431KTBAAAA0
    Manufacturer:
    Chemi-Con
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 7mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedTND07SV431KTBAAAA0.pdf
    Description:
    VARISTOR 430V 1.75KA DISC 7MM
    Manufacturer:
    Chemi-Con
    Package / Case:
    Disc 7mm
    Series:
    SV
    Packaging:
    Cut Tape (CT)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    275 V
    Maximum DC Volts:
    350 V
    Varistor Voltage (Min):
    387 V
    Varistor Voltage (Typ):
    430 V
    Varistor Voltage (Max):
    473 V
    Current - Surge:
    1.75 kA
    Energy:
    27.5J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    130 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q200
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order TND07SV431KTBAAAA0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TND07SV431KTBAAAA0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TND07SV431KTBAAAA0?
    Image TND07SV431KTBAAAA0
    Part Number TND07SV431KTBAAAA0
    Manufacturer Chemi-Con
    Package / Case Disc 7mm
    Series SV
    Packaging Cut Tape (CT)
    Product Status Active
    Maximum AC Volts 275 V
    Maximum DC Volts 350 V
    Varistor Voltage (Min) 387 V
    Varistor Voltage (Typ) 430 V
    Varistor Voltage (Max) 473 V
    Current - Surge 1.75 kA
    Energy 27.5J
    Number of Circuits 1
    Capacitance @ Frequency 130 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)