    Central Semiconductor Corp MMPQ3904 BK
    Part No.:
    MMPQ3904 BK
    Manufacturer:
    Central Semiconductor Corp
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays
    Package:
    16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Description:
    TRANS 4NPN QUAD 40V 200MA 16SOIC
    Manufacturer:
    Central Semiconductor Corp
    Series:
    Package/Case:
    16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Transistor Type:
    4 NPN (Quad)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    200mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    40V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    300mV @ 5mA, 50mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    50nA
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    100 @ 10mA, 1V
    Power - Max:
    1W
    Frequency - Transition:
    450MHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    16-SOIC
    1. How to order MMPQ3904 BK on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the MMPQ3904 BK price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MMPQ3904 BK?
    Image MMPQ3904 BK
    Part Number MMPQ3904 BK
    Manufacturer Central Semiconductor Corp
    Series -
    Package/Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Packaging Bulk
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 4 NPN (Quad)
    Current - Collector (Ic) (Max) 200mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 40V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 5mA, 50mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 50nA
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 10mA, 1V
    Power - Max 1W
    Frequency - Transition 450MHz
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)