    Central Semiconductor Corp CMSZDA12V TR PBFREE
    Part No.:
    CMSZDA12V TR PBFREE
    Manufacturer:
    Central Semiconductor Corp
    Category:
    Zener Diode Arrays
    Package:
    SC-70, SOT-323
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCMSZDA12V TR PBFREE.pdf
    Description:
    DIODE ZENER 12V 275MW SOT323
    Manufacturer:
    Central Semiconductor Corp
    Series:
    Package/Case:
    SC-70, SOT-323
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Configuration:
    1 Pair Common Anode
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    12 V
    Tolerance:
    ±5%
    Power - Max:
    275 mW
    Impedance (Max) (Zzt):
    25 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 nA @ 8 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    900 mV @ 10 mA
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-323
    1. How to order CMSZDA12V TR PBFREE on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CMSZDA12V TR PBFREE price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CMSZDA12V TR PBFREE?
    Image CMSZDA12V TR PBFREE
    Part Number CMSZDA12V TR PBFREE
    Manufacturer Central Semiconductor Corp
    Series -
    Package/Case SC-70, SOT-323
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Configuration 1 Pair Common Anode
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
    Tolerance ±5%
    Power - Max 275 mW
    Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C