    Central Semiconductor Corp CMPD3003A TR PBFREE
    Part No.:
    CMPD3003A TR PBFREE
    Manufacturer:
    Central Semiconductor Corp
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCMPD3003A TR PBFREE.pdf
    Description:
    DIODE ARRAY GP 180V 200MA SOT23
    Manufacturer:
    Central Semiconductor Corp
    Series:
    Package/Case:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Diode Configuration:
    1 Pair Common Anode
    Technology:
    Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    180 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    200mA
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1.15 V @ 300 mA
    Speed:
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr):
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    1 nA @ 125 V
    Operating Temperature - Junction:
    -65°C ~ 150°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-23
    1. How to order CMPD3003A TR PBFREE on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CMPD3003A TR PBFREE price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CMPD3003A TR PBFREE?
    Image CMPD3003A TR PBFREE
    Part Number CMPD3003A TR PBFREE
    Manufacturer Central Semiconductor Corp
    Series -
    Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Diode Configuration 1 Pair Common Anode
    Technology Standard
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 180 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200mA
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.15 V @ 300 mA
    Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 1 nA @ 125 V
    Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C