    Celduc Inc. SMT8628521
    Part No.:
    SMT8628521
    Manufacturer:
    Celduc Inc.
    Category:
    Solid State Relays (SSR)
    Package:
    Module
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSMT8628521.pdf
    Description:
    SSR RELAY SPST-NO 17A 24-520V
    Shipping
    Inventory:42
    Manufacturer:
    Celduc Inc.
    Series:
    Sightpac®
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Circuit:
    SPST-NO (1 Form A)
    Output Type:
    AC, Zero Cross
    Voltage - Input:
    24 ~ 255VAC/DC
    Voltage - Load:
    24 V ~ 520 V
    Load Current:
    17 A
    On-State Resistance (Max):
    20 mOhms
    Termination Style:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Supplier Device Package:
    Approval Agency:
    CE
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order SMT8628521 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the SMT8628521 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SMT8628521?
    Image SMT8628521
    Part Number SMT8628521
    Manufacturer Celduc Inc.
    Series Sightpac®
    Packaging Box
    Product Status Active
    Mounting Type Chassis Mount
    Circuit SPST-NO (1 Form A)
    Output Type AC, Zero Cross
    Voltage - Input 24 ~ 255VAC/DC
    Voltage - Load 24 V ~ 520 V
    Load Current 17 A
    On-State Resistance (Max) 20 mOhms
    Termination Style -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C