    Cal-Chip Electronics, Inc. TCMOJ477DTLSR150
    Part No.:
    TCMOJ477DTLSR150
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    TANT 20% 6.3V 470UF D LSR 150
    Capacitance:
    470 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    6.3 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    150mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.122" (3.10mm)
    Qualification:
    1. How to order TCMOJ477DTLSR150 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TCMOJ477DTLSR150 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TCMOJ477DTLSR150?
    Image TCMOJ477DTLSR150
    Part Number TCMOJ477DTLSR150
    Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
    Series TC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 470 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 6.3 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)