    Cal-Chip Electronics, Inc. TCKOJ337DTLSR070
    Part No.:
    TCKOJ337DTLSR070
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    TANT 10% 6.3V 330UF D LSR 070
    Capacitance:
    330 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    6.3 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    70mOhm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.122" (3.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    D
    Qualification:
    1. How to order TCKOJ337DTLSR070 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TCKOJ337DTLSR070 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TCKOJ337DTLSR070?
    Image TCKOJ337DTLSR070
    Part Number TCKOJ337DTLSR070
    Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
    Series TC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 330 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 6.3 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 70mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)