    Bourns Inc. ZV30K0603300NIR2HT
    Part No.:
    ZV30K0603300NIR2HT
    Manufacturer:
    Bourns Inc.
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedZV30K0603300NIR2HT.pdf
    Description:
    VARISTOR 47V 30A 0603
    Manufacturer:
    Bourns Inc.
    Package / Case:
    0603 (1608 Metric)
    Series:
    ZVHT
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    30 V
    Maximum DC Volts:
    38 V
    Varistor Voltage (Min):
    42.3 V
    Varistor Voltage (Typ):
    47 V
    Varistor Voltage (Max):
    51.7 V
    Current - Surge:
    30 A
    Energy:
    0.1J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    160 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCV
    1. How to order ZV30K0603300NIR2HT on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ZV30K0603300NIR2HT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ZV30K0603300NIR2HT?
    Image ZV30K0603300NIR2HT
    Part Number ZV30K0603300NIR2HT
    Manufacturer Bourns Inc.
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Series ZVHT
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Maximum AC Volts 30 V
    Maximum DC Volts 38 V
    Varistor Voltage (Min) 42.3 V
    Varistor Voltage (Typ) 47 V
    Varistor Voltage (Max) 51.7 V
    Current - Surge 30 A
    Energy 0.1J
    Number of Circuits 1
    Capacitance @ Frequency 160 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)