    Bel Fuse Inc. 0679L9100-01
    Part No.:
    0679L9100-01
    Manufacturer:
    Bel Fuse Inc.
    Category:
    Fuses
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited0679L9100-01.pdf
    Description:
    FUSE BRD MNT 10A 125VAC/VDC 2SMD
    Manufacturer:
    Bel Fuse Inc.
    Package/Case:
    Series:
    0679L
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Fuse Type:
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
    Current Rating (Amps):
    10 A
    Voltage Rating - AC:
    125 V
    Voltage Rating - DC:
    125 V
    Response Time:
    Fast Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    50A AC, 300A DC
    Melting I²t:
    25.7
    Approval Agency:
    AEC-Q200, cURus
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Color:
    Size / Dimension:
    0.240" L x 0.100" W x 0.110" H (6.10mm x 2.54mm x 2.79mm)
    1. How to order 0679L9100-01 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 0679L9100-01 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 0679L9100-01?
    Image 0679L9100-01 0679L9100-05
    Part Number 0679L9100-01 0679L9100-05
    Manufacturer Bel Fuse Inc. Bel Fuse Inc.
    Package/Case
    Series 0679L 0679L
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded) Board Mount (Cartridge Style Excluded)
    Current Rating (Amps) 10 A 10 A
    Voltage Rating - AC 125 V 125 V
    Voltage Rating - DC 125 V 125 V
    Response Time Fast Blow Fast Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC
    Melting I²t 25.7 25.7
    Approval Agency AEC-Q200, cURus AEC-Q200, cURus
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Color - -
    Size / Dimension 0.240" L x 0.100" W x 0.110" H (6.10mm x 2.54mm x 2.79mm) 0.240" L x 0.100" W x 0.110" H (6.10mm x 2.54mm x 2.79mm)