    Analog Devices Inc. LTC6655BHMS8-2.5#TRPBF
    Part No.:
    LTC6655BHMS8-2.5#TRPBF
    Category:
    Voltage Reference
    Package:
    8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedLTC6655BHMS8-2.5#TRPBF.pdf
    Description:
    IC VREF SERIES 0.025% 8MSOP
    Package/Case:
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Reference Type:
    Series
    Output Type:
    Fixed
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    2.5V
    Voltage - Output (Max):
    Current - Output:
    5 mA
    Tolerance:
    ±0.025%
    Temperature Coefficient:
    2ppm/°C
    Noise - 0.1Hz to 10Hz:
    0.25ppmp-p
    Noise - 10Hz to 10kHz:
    0.67ppmrms
    Voltage - Input:
    13.2V
    Current - Supply:
    7.5mA
    Current - Cathode:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TA)
    Supplier Device Package:
    8-MSOP
    1. How to order LTC6655BHMS8-2.5#TRPBF on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the LTC6655BHMS8-2.5#TRPBF price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LTC6655BHMS8-2.5#TRPBF?
    Package/Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tube
    Product Status Active Active Active Active Active
    Reference Type Series Series Series Series Series
    Output Type Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
    Voltage - Output (Min/Fixed) 5V 4.096V 2.5V 1.25V 5V
    Current - Output 5 mA 5 mA 5 mA 5 mA 5 mA
    Tolerance ±0.025% ±0.025% ±0.025% ±0.025% ±0.025%
    Temperature Coefficient 2ppm/°C 2ppm/°C 2ppm/°C 2ppm/°C 2ppm/°C
    Noise - 0.1Hz to 10Hz 0.25ppmp-p 0.25ppmp-p 0.25ppmp-p 0.25ppmp-p 0.25ppmp-p
    Noise - 10Hz to 10kHz 0.67ppmrms 0.67ppmrms 0.67ppmrms 0.67ppmrms 0.67ppmrms
    Voltage - Input 13.2V 13.2V 13.2V 13.2V 13.2V
    Current - Supply 7.5mA 7.5mA 7.5mA 7.5mA 7.5mA