    Analog Devices Inc. LT6656BILS8-1.25#PBF
    Part No.:
    LT6656BILS8-1.25#PBF
    Package:
    8-CLCC
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedLT6656BILS8-1.25#PBF.pdf
    Description:
    IC VREF SERIES 0.1% 8CLCC
    Package/Case:
    8-CLCC
    Series:
    Packaging:
    Tray
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    1.25V
    Voltage - Output (Max):
    Current - Output:
    5 mA
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    20ppm/°C
    Noise - 0.1Hz to 10Hz:
    30ppmp-p
    Noise - 10Hz to 10kHz:
    50µVrms
    Voltage - Input:
    2.2V ~ 18V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    8-CLCC (5x5)
    1. How to order LT6656BILS8-1.25#PBF on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the LT6656BILS8-1.25#PBF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LT6656BILS8-1.25#PBF?
    Image LT6656BILS8-1.25#PBF
    Part Number LT6656BILS8-1.25#PBF
    Manufacturer Analog Devices Inc.
    Package/Case 8-CLCC
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Reference Type Series
    Output Type Fixed
    Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V
    Voltage - Output (Max) -
    Current - Output 5 mA
    Tolerance ±0.1%
    Temperature Coefficient 20ppm/°C
    Noise - 0.1Hz to 10Hz 30ppmp-p
    Noise - 10Hz to 10kHz 50µVrms
    Voltage - Input 2.2V ~ 18V
    Current - Supply 1.5µA
    Current - Cathode -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)