    Analog Devices Inc. LT1634BIS8-2.5#TRPBF
    Part No.:
    LT1634BIS8-2.5#TRPBF
    Package:
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedLT1634BIS8-2.5#TRPBF.pdf
    Description:
    IC VREF SHUNT 0.05% 8SOIC
    Package/Case:
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Reference Type:
    Shunt
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    2.5V
    Voltage - Output (Max):
    Current - Output:
    50 mA
    Tolerance:
    ±0.05%
    Temperature Coefficient:
    25ppm/°C
    Noise - 0.1Hz to 10Hz:
    15µVp-p
    Noise - 10Hz to 10kHz:
    Current - Cathode:
    8 µA
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    8-SO
    1. How to order LT1634BIS8-2.5#TRPBF on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the LT1634BIS8-2.5#TRPBF price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LT1634BIS8-2.5#TRPBF?
    Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Series - - - - -
    Packaging Tape & Reel (TR) Tube Tube Tube Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Reference Type Shunt Shunt Shunt Shunt Shunt
    Output Type Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
    Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V 2.5V 1.25V 5V 2.5V
    Current - Output 100 mA 50 mA 100 mA 30 mA 50 mA
    Tolerance ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05%
    Temperature Coefficient 25ppm/°C 25ppm/°C 25ppm/°C 25ppm/°C 25ppm/°C
    Noise - 0.1Hz to 10Hz 10µVp-p 15µVp-p 10µVp-p 35µVp-p 15µVp-p