    Analog Devices Inc. ADF4002BRUZ-RL
    Part No.:
    ADF4002BRUZ-RL
    Manufacturer:
    Analog Devices Inc.
    Category:
    Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
    Package:
    16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedADF4002BRUZ-RL.pdf
    Description:
    IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOP
    Manufacturer:
    Analog Devices Inc.
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Programmable:
    Not Verified
    Type:
    Clock/Frequency Synthesizer (RF), Phase Detector
    PLL:
    Yes with Bypass
    Input:
    CMOS, TTL
    Output:
    Clock
    Number of Circuits:
    1
    Ratio - Input:Output:
    2:1
    Differential - Input:Output:
    Yes/No
    Frequency - Max:
    400MHz
    Divider/Multiplier:
    Yes/No
    Voltage - Supply:
    2.7V ~ 3.3V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Grade:
    Qualification:
    Supplier Device Package:
    16-TSSOP
    1. How to order ADF4002BRUZ-RL on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ADF4002BRUZ-RL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ADF4002BRUZ-RL?
    Image ADF4002BRUZ ADF4002BRUZ-RL7 ADF4002BRUZ-RL
    Part Number ADF4002BRUZ ADF4002BRUZ-RL7 ADF4002BRUZ-RL
    Manufacturer Analog Devices Inc. Analog Devices Inc. Analog Devices Inc.
    Series - - -
    Package/Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Packaging Tube Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active
    Programmable Not Verified Not Verified Not Verified
    PLL Yes with Bypass Yes with Bypass Yes with Bypass
    Input CMOS, TTL CMOS, TTL CMOS, TTL
    Output Clock Clock Clock
    Number of Circuits 1 1 1
    Ratio - Input:Output 2:1 2:1 2:1
    Differential - Input:Output Yes/No Yes/No Yes/No
    Frequency - Max 400MHz 400MHz 400MHz
    Divider/Multiplier Yes/No Yes/No Yes/No
    Voltage - Supply 2.7V ~ 3.3V 2.7V ~ 3.3V 2.7V ~ 3.3V
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C