    Ampleon USA Inc. BLS9G3135LS-400U
    Part No.:
    BLS9G3135LS-400U
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    SOT-502B
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBLS9G3135LS-400U.pdf
    Description:
    RF MOSFET LDMOS 32V SOT502B
    Shipping
    Inventory:113
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Series:
    Package/Case:
    SOT-502B
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Technology:
    LDMOS
    Configuration:
    Frequency:
    3.1GHz ~ 3.5GHz
    Gain:
    12dB
    Voltage - Test:
    32 V
    Current Rating (Amps):
    4µA
    Noise Figure:
    Current - Test:
    400 mA
    Power - Output:
    400W
    Voltage - Rated:
    65 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Supplier Device Package:
    1. How to order BLS9G3135LS-400U on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BLS9G3135LS-400U price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BLS9G3135LS-400U?
    Image BLS9G3135LS-115U BLS9G3135LS-400U
    Part Number BLS9G3135LS-115U BLS9G3135LS-400U
    Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
    Series - -
    Package/Case SOT-1135B SOT-502B
    Packaging Tray Tray
    Product Status Active Active
    Technology LDMOS LDMOS
    Configuration - -
    Frequency 3.1GHz ~ 3.5GHz 3.1GHz ~ 3.5GHz
    Gain 11dB 12dB
    Voltage - Test 50 V 32 V
    Current Rating (Amps) - 4µA
    Noise Figure - -
    Current - Test 600 mA 400 mA
    Power - Output 115W 400W
    Voltage - Rated 28 V 65 V