    Ampleon USA Inc. BLP15H9S100GZ
    Part No.:
    BLP15H9S100GZ
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    SOT-1483-1
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBLP15H9S100GZ.pdf
    Description:
    RF MOSFET LDMOS SOT1483-1
    Shipping
    Inventory:620
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Series:
    BLP
    Package/Case:
    SOT-1483-1
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Technology:
    LDMOS
    Configuration:
    Frequency:
    1MHz ~ 1.5GHz
    Gain:
    17dB
    Voltage - Test:
    Current Rating (Amps):
    Noise Figure:
    Current - Test:
    Power - Output:
    100W
    Voltage - Rated:
    50 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order BLP15H9S100GZ on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BLP15H9S100GZ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BLP15H9S100GZ?
    Image BLP15H9S100GZ
    Part Number BLP15H9S100GZ
    Manufacturer Ampleon USA Inc.
    Series BLP
    Package/Case SOT-1483-1
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Technology LDMOS
    Configuration -
    Frequency 1MHz ~ 1.5GHz
    Gain 17dB
    Voltage - Test -
    Current Rating (Amps) -
    Noise Figure -
    Current - Test -
    Power - Output 100W
    Voltage - Rated 50 V