    Ampleon USA Inc. BLC9G21LS-60AVZ
    Part No.:
    BLC9G21LS-60AVZ
    Package:
    SOT-1275-1
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBLC9G21LS-60AVZ.pdf
    Description:
    RF MOSFET LDMOS 28V DFM6
    Shipping
    Inventory:40
    Package/Case:
    SOT-1275-1
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Configuration:
    Dual, Common Source
    Frequency:
    1.805GHz ~ 2.2GHz
    Gain:
    17.5dB
    Voltage - Test:
    28 V
    Current Rating (Amps):
    1.4µA
    Noise Figure:
    Current - Test:
    100 mA
    Power - Output:
    60W
    Voltage - Rated:
    65 V
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    DFM6
    1. How to order BLC9G21LS-60AVZ on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BLC9G21LS-60AVZ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BLC9G21LS-60AVZ?
    Image BLC9G21LS-60AVY BLC9G21LS-60AVZ
    Part Number BLC9G21LS-60AVY BLC9G21LS-60AVZ
    Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
    Series - -
    Package/Case SOT-1275-1 SOT-1275-1
    Packaging Tape & Reel (TR) Tray
    Product Status Active Active
    Technology LDMOS LDMOS
    Configuration Dual, Common Source Dual, Common Source
    Frequency 1.805GHz ~ 2.2GHz 1.805GHz ~ 2.2GHz
    Gain 17.5dB 17.5dB
    Voltage - Test 28 V 28 V
    Current Rating (Amps) 1.4µA 1.4µA
    Noise Figure - -
    Current - Test 100 mA 100 mA
    Power - Output 60W 60W
    Voltage - Rated 65 V 65 V