    Ampleon USA Inc. BLC10G19LS-250WT
    Part No.:
    BLC10G19LS-250WT
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    SOT-1271-2
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBLC10G19LS-250WT.pdf
    Description:
    RF MOSFET LDMOS 28V SOT1271-2
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Series:
    BLC
    Package/Case:
    SOT-1271-2
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Technology:
    LDMOS
    Configuration:
    Frequency:
    1.93GHz ~ 1.99GHz
    Gain:
    19.3dB
    Voltage - Test:
    28 V
    Current Rating (Amps):
    1.4µA
    Noise Figure:
    Current - Test:
    1.4 A
    Power - Output:
    250W
    Voltage - Rated:
    65 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order BLC10G19LS-250WT on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BLC10G19LS-250WT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BLC10G19LS-250WT?
    Image BLC10G19LS-250WTZ BLC10G19LS-250WT
    Part Number BLC10G19LS-250WTZ BLC10G19LS-250WT
    Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
    Series BLC BLC
    Package/Case SOT-1271-2 SOT-1271-2
    Packaging Tray Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete Obsolete
    Technology LDMOS LDMOS
    Configuration - -
    Frequency 1.93GHz ~ 1.99GHz 1.93GHz ~ 1.99GHz
    Gain 19.3dB 19.3dB
    Voltage - Test 28 V 28 V
    Current Rating (Amps) 1.4µA 1.4µA
    Noise Figure - -
    Current - Test 1.4 A 1.4 A
    Power - Output 250W 250W
    Voltage - Rated 65 V 65 V