    Ampleon USA Inc. BLC10G16XS-600AVTY
    Part No.:
    BLC10G16XS-600AVTY
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    SOT-1258-4
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBLC10G16XS-600AVTY.pdf
    Description:
    RF MOSFET LDMOS 32V SOT1258-4
    Shipping
    Inventory:100
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Series:
    Package/Case:
    SOT-1258-4
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Technology:
    LDMOS
    Configuration:
    Dual, Common Source
    Frequency:
    1.427GHz ~ 1.518GHz
    Gain:
    17.4dB
    Voltage - Test:
    32 V
    Current Rating (Amps):
    2.8µA
    Noise Figure:
    Current - Test:
    1.45 A
    Power - Output:
    600W
    Voltage - Rated:
    65 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order BLC10G16XS-600AVTY on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BLC10G16XS-600AVTY price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BLC10G16XS-600AVTY?
    Image BLC10G16XS-600AVTY BLC10G16XS-600AVTZ
    Part Number BLC10G16XS-600AVTY BLC10G16XS-600AVTZ
    Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
    Series - -
    Package/Case SOT-1258-4 SOT-1258-4
    Packaging Tape & Reel (TR) Tray
    Product Status Active Active
    Technology LDMOS LDMOS
    Configuration Dual, Common Source 2 N-Channel (Dual) Common Source
    Frequency 1.427GHz ~ 1.518GHz 1.427GHz ~ 1.518GHz
    Gain 17.4dB 17.4dB
    Voltage - Test 32 V 32 V
    Current Rating (Amps) 2.8µA 2.8µA
    Noise Figure - -
    Current - Test 1.45 A 1.9 A
    Power - Output 600W 720W
    Voltage - Rated 65 V 65 V