MC-50A-DC24V.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MC-50A-DC24V.
| Image |  |
| Series | MC | MC | MC | MC | MC |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Coil Voltage | 208VAC | 208VAC | 24VDC | 120VAC | 24VDC |
| Contact Rating (Current) | 22 A | 32 A | 32 A | 65 A | 65 A |
| Switching Voltage | 600VAC - Max | 600VAC - Max | 600VAC - Max | 600VAC - Max | 600VAC - Max |
| Operating Temperature | -5°C ~ 40°C | -5°C ~ 40°C | -5°C ~ 40°C | -5°C ~ 40°C | - |
| Must Operate Voltage | 133 VAC | 133 VAC | 16.3 VDC | - | - |
| Must Release Voltage | 100 VAC | 100 VAC | 6.3 VDC | - | - |