    Aker Technology Corp C2E-30.000-10-1520-R
    Part No.:
    C2E-30.000-10-1520-R
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedC2E-30.000-10-1520-R.pdf
    Description:
    CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
    Shipping
    Inventory:200
    Frequency:
    30 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    70 Ohms
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)