    Aker Technology Corp C2E-24.000-10-1010-R
    Part No.:
    C2E-24.000-10-1010-R
    Manufacturer:
    Aker Technology Corp
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedC2E-24.000-10-1010-R.pdf
    Description:
    CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
    Manufacturer:
    Aker Technology Corp
    Series:
    C2E
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    24 MHz
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    1. How to order C2E-24.000-10-1010-R on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the C2E-24.000-10-1010-R price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C2E-24.000-10-1010-R?
    Series C2E C2E C2E C2E C2E
    Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
    Frequency 24 MHz 16 MHz 12 MHz 12 MHz 16 MHz
    Frequency Stability ±10ppm ±30ppm ±20ppm ±20ppm ±30ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm ±30ppm ±10ppm ±10ppm ±15ppm
    Load Capacitance 10pF 12pF 18pF 18pF 8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms 90 Ohms 200 Ohms 200 Ohms 90 Ohms
    Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C -40°C ~ 85°C -10°C ~ 70°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm)