    Aker Technology Corp C2E-27.120-8-1520-R
    Part No.:
    C2E-27.120-8-1520-R
    Manufacturer:
    Aker Technology Corp
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedC2E-27.120-8-1520-R.pdf
    Description:
    CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
    Shipping
    Inventory:250
    Manufacturer:
    Aker Technology Corp
    Series:
    C2E
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    27.12 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)