    3M CP2-SB110-G1-FJ
    Part No.:
    CP2-SB110-G1-FJ
    Manufacturer:
    3M
    Category:
    Hard Metric, Standard
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCP2-SB110-G1-FJ.pdf
    Description:
    CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
    Shipping
    Inventory:44
    Manufacturer:
    3M
    Series:
    MetPak™ CP2
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Connector Type:
    Receptacle, Female Sockets
    Connector Style:
    B 22
    Number of Positions:
    110
    Number of Positions Loaded:
    All
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)
    Number of Rows:
    5 + 1
    Mounting Type:
    Through Hole, Right Angle
    Termination:
    Press-Fit
    Connector Usage:
    CompactPCI
    Contact Finish:
    Gold
    Contact Finish Thickness:
    10.0µin (0.25µm)
    1. How to order CP2-SB110-G1-FJ on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CP2-SB110-G1-FJ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CP2-SB110-G1-FJ?
    Image CP2-SA110-G1-KR CP2-SA110-G1-FJ CP2-HB110-GA1-KR CP2-HB125-E1-KR CP2-SB110-G1-FJ
    Part Number CP2-SA110-G1-KR CP2-SA110-G1-FJ CP2-HB110-GA1-KR CP2-HB125-E1-KR CP2-SB110-G1-FJ
    Manufacturer 3M 3M 3M 3M 3M
    Series MetPak™ CP2 MetPak™ CP2 MetPak™ CP2 MetPak™ CP2 MetPak™ CP2
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Obsolete
    Connector Style A 22 A 22 B 22 B 25 B 22
    Number of Positions 110 110 154 (110 + 44 Ground) 125 110
    Number of Positions Loaded All All All All All
    Pitch 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm)