    3M CP2-HB125-A1-TG30
    Part No.:
    CP2-HB125-A1-TG30
    Manufacturer:
    3M
    Category:
    Hard Metric, Standard
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCP2-HB125-A1-TG30.pdf
    Description:
    CONN HEADER 125POS 2MM PRESS-FIT
    Manufacturer:
    3M
    Series:
    MetPak™ CP2
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Connector Type:
    Header, Male Pins
    Connector Style:
    B 25
    Number of Positions:
    125
    Number of Positions Loaded:
    All
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)