    YAGEO 270KH20J-FP7.5
    Part No.:
    270KH20J-FP7.5
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 20mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited270KH20J-FP7.5.pdf
    Description:
    VARISTOR 27V 3KA DISC 20MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 20mm
    Series:
    20H
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    17 V
    Maximum DC Volts:
    22 V
    Varistor Voltage (Min):
    24 V
    Varistor Voltage (Typ):
    27 V
    Varistor Voltage (Max):
    31 V
    Current - Surge:
    3 kA
    Energy:
    19J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    13000 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 140°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order 270KH20J-FP7.5 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 270KH20J-FP7.5 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 270KH20J-FP7.5?
    Image 270KH20J-FP7.5TB 270KH20J-OTB 270KH20J-FP7.5TR 270KH20J-F 270KH20J-TB
    Part Number 270KH20J-FP7.5TB 270KH20J-OTB 270KH20J-FP7.5TR 270KH20J-F 270KH20J-TB
    Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
    Package / Case Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm
    Series 20H 20H 20H 20H 20H
    Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Box (TB)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Maximum AC Volts 17 V 17 V 17 V 17 V 17 V
    Maximum DC Volts 22 V 22 V 22 V 22 V 22 V
    Varistor Voltage (Min) 24 V 24 V 24 V 24 V 24 V
    Varistor Voltage (Typ) 27 V 27 V 27 V 27 V 27 V
    Varistor Voltage (Max) 31 V 31 V 31 V 31 V 31 V
    Current - Surge 3 kA 3 kA 3 kA 3 kA 3 kA
    Energy 19J 19J 19J 19J 19J
    Number of Circuits 1 1 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 13000 pF @ 1 kHz 13000 pF @ 1 kHz 13000 pF @ 1 kHz 13000 pF @ 1 kHz 13000 pF @ 1 kHz