    YAGEO 220KH20J-TR
    Part No.:
    220KH20J-TR
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 20mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited220KH20J-TR.pdf
    Description:
    VARISTOR 22V 3KA DISC 20MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 20mm
    Series:
    20H
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    14 V
    Maximum DC Volts:
    18 V
    Varistor Voltage (Min):
    19.5 V
    Varistor Voltage (Typ):
    22 V
    Varistor Voltage (Max):
    26 V
    Current - Surge:
    3 kA
    Energy:
    16J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    18500 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 140°C (TA)