    YAGEO 121KH20J-P7.5TR
    Part No.:
    121KH20J-P7.5TR
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 20mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited121KH20J-P7.5TR.pdf
    Description:
    VARISTOR 120V 10KA DISC 20MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 20mm
    Series:
    20H
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    75 V
    Maximum DC Volts:
    100 V
    Varistor Voltage (Min):
    108 V
    Varistor Voltage (Typ):
    120 V
    Varistor Voltage (Max):
    132 V
    Current - Surge:
    10 kA
    Energy:
    85J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    3300 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 140°C (TA)