    YAGEO 121KH20J-F
    Part No.:
    121KH20J-F
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 20mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited121KH20J-F.pdf
    Description:
    VARISTOR 120V 10KA DISC 20MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 20mm
    Series:
    20H
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    75 V
    Maximum DC Volts:
    100 V
    Varistor Voltage (Min):
    108 V
    Varistor Voltage (Typ):
    120 V
    Varistor Voltage (Max):
    132 V
    Current - Surge:
    10 kA
    Energy:
    85J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    3300 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 140°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order 121KH20J-F on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 121KH20J-F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 121KH20J-F?
    Image 121KH20J-P7.5TB 121KH20J-P7.5 121KH20J-O 121KH20J-FP7.5TB 121KH20J-FP7.5TR
    Part Number 121KH20J-P7.5TB 121KH20J-P7.5 121KH20J-O 121KH20J-FP7.5TB 121KH20J-FP7.5TR
    Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
    Package / Case Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm
    Series 20H 20H 20H 20H 20H
    Packaging Tape & Box (TB) Bulk Bulk Tape & Box (TB) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Maximum AC Volts 75 V 75 V 75 V 75 V 75 V
    Maximum DC Volts 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
    Varistor Voltage (Min) 108 V 108 V 108 V 108 V 108 V
    Varistor Voltage (Typ) 120 V 120 V 120 V 120 V 120 V
    Varistor Voltage (Max) 132 V 132 V 132 V 132 V 132 V
    Current - Surge 10 kA 10 kA 10 kA 10 kA 10 kA
    Energy 85J 85J 85J 85J 85J
    Number of Circuits 1 1 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 3300 pF @ 1 kHz 3300 pF @ 1 kHz 3300 pF @ 1 kHz 3300 pF @ 1 kHz 3300 pF @ 1 kHz