    TXC CORPORATION TA-75.000MBD-T
    Part No.:
    TA-75.000MBD-T
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedTA-75.000MBD-T.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Series:
    TA
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    75 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    30mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)