    TXC CORPORATION AU-26.000MDE-T
    Part No.:
    AU-26.000MDE-T
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedAU-26.000MDE-T.pdf
    Description:
    OSC XO 26.000MHZ 1.8V SMD
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Series:
    AU
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    26 MHz
    Function:
    Output:
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Frequency Stability:
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    Ratings:
    AEC-Q100
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.043" (1.10mm)