    TXC CORPORATION 9B-64.000MBBK-B
    Part No.:
    9B-64.000MBBK-B
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Category:
    Crystals
    Package:
    HC-49/US
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited9B-64.000MBBK-B.pdf
    Description:
    CRYSTAL 64.0000MHZ 20PF TH
    Shipping
    Inventory:74
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Series:
    9B
    Package/Case:
    HC-49/US
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    64 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±50ppm
    Load Capacitance:
    20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Mode:
    3rd Overtone
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.145" (3.68mm)