    TXC CORPORATION 8W-49.152MDA-T
    Part No.:
    8W-49.152MDA-T
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited8W-49.152MDA-T.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMD
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Series:
    8W
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    49.152 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    10mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)