    TXC CORPORATION 7V-26.000MEEV-T
    Part No.:
    7V-26.000MEEV-T
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited7V-26.000MEEV-T.pdf
    Description:
    CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Series:
    7V
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    26 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)