    TXC CORPORATION 7M-25.000MEEI-T
    Part No.:
    7M-25.000MEEI-T
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited7M-25.000MEEI-T.pdf
    Description:
    3.2X2.5 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Series:
    7M
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    25 MHz
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    16pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    50 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)