    STMicroelectronics BAS70-06WFILM
    Part No.:
    BAS70-06WFILM
    Manufacturer:
    STMicroelectronics
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    SC-70, SOT-323
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBAS70-06WFILM.pdf
    Description:
    DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA SOT323
    Manufacturer:
    STMicroelectronics
    Series:
    Package/Case:
    SC-70, SOT-323
    Product Status:
    Obsolete
    Diode Configuration:
    1 Pair Common Anode
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    70 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    70mA (DC)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1 V @ 15 mA
    Speed:
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr):
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    10 µA @ 70 V
    Operating Temperature - Junction:
    150°C (Max)