    Samtec Inc. UMPT-10-07.5-G-V-S-W-TR
    Part No.:
    UMPT-10-07.5-G-V-S-W-TR
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Category:
    Blade Type Power Connector Assemblies
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedUMPT-10-07.5-G-V-S-W-TR.pdf
    Description:
    CONN HDR 10POS 2.00MM SMD SLDR
    Manufacturer:
    Samtec Inc.
    Series:
    mPower™ UMPT
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Connector Style:
    Connector Type:
    Header, Male Blades
    Number of Positions:
    10
    Pitch:
    0.079" (2.00mm)