    Rohm Semiconductor RPT-37PBT32FM
    Part No.:
    RPT-37PBT32FM
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Category:
    Phototransistors
    Package:
    Description:
    RPT-37PBT32FM
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    Current - Collector (Ic) (Max):
    Current - Dark (Id) (Max):
    Wavelength:
    Viewing Angle:
    Power - Max:
    Mounting Type:
    Orientation:
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order RPT-37PBT32FM on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the RPT-37PBT32FM price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RPT-37PBT32FM?
    Series - - - - -
    Package/Case Radial T-1 T-1 Radial Radial
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Not For New Designs
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 32 V 32 V 32 V 32 V 32 V
    Current - Collector (Ic) (Max) 30 mA 30 mA 30 mA 30 mA 30 mA
    Current - Dark (Id) (Max) 500 nA 500 nA 500 nA 500 nA 500 nA
    Wavelength 800nm 800nm 800nm 800nm 800nm
    Viewing Angle 72° 72° 72° 72° 72°
    Power - Max 150 mW 150 mW 150 mW 150 mW 150 mW
    Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
    Orientation Top View Top View Top View Top View Top View
    Operating Temperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C